Projekt Webové aplikácie pre Notino | Coderama
Remote / Rotácie na projektoch / Refferal bonus 2000€ / Work&Travel.
Získaj odhad platu

Vieme, že ak si najlepší, môžeš pracovať pre kohokoľvek.

Preto ti ponúkame okrem skvelých BENEFITOV aj adekvátne platové ohodnotenie. Vyplň náš dotazník a my ti na základe tvojich skúseností vypracujeme odhad tvojej budúcej výplaty v CODERAMA.

Napíšte nám:

Webové aplikácie pre Notino
projekt

Webové aplikácie pre Notino

Projekt webové aplikácie pre Notino zahŕňa vývoj tejto aplikácie, prostredníctvom, ktorej môžu zákazníci nakupovať produkty.

Klient
Notino (Česká republika)
Typ projektu
Webová aplikácia
Technológie
AZURE, C_SHARP, DOCKER, ELASTICSEARCH, GIT, JAVASCRIPT, MSSQL, NET, REACT, TYPESCRIPT
Rok
od 2019

Zadanie

Za 18 rokov existencie Notino sa spoločnosť stala jedným z najväčších online obchodov s parfumami a kozmetikou v Európe. V súčasnosti poskytuje svoje služby v 28 krajinách sveta. Ponuka počíta s 83 000 unikátnymi výrobkami od 1 500 svetových a menších lokálnych značiek. Len v minulom roku zákazníci nakúpili od spoločnosti Notino 77 miliónov produktov. Neustále vyvíjame niekoľko webových aplikácií pre Notino. Jednou z aplikácií je vývoj samotnej webovej aplikácie, prostredníctvom ktorej môžu zákazníci Notiny nakupovať. Rozvíjame tiež integráciu backendového systému Notino pre rôznych dopravcov vo všetkých krajinách. Ďalšou integráciou, ktorú pre Notino vyvíjame, je spojenie s rôznymi poskytovateľmi platieb. Pri vývoji aplikácie sa však nezameriavame len na systém e-shopu, ale vývojárom poskytujeme aj vývoj interných aplikácií klienta, ako je účtovníctvo, cenotvorba, logistika a ďalšie.

Popis realizácie

Počas realizácie projektu neustále vyvíjame aplikácie a dostávame sa k rozvoju vo všetkých oblastiach, v ktorých spoločnosť pôsobí. Pracujeme v scrume, ktorý beží v dvoch týždenných cykloch (šprinty). Na začiatku každého šprintu prebieha plánovanie, kde spolu s product ownerom vytvoríme backlog, na ktorom chceme pracovať. Stanovili sme si ciele a práca sa môže začať. Vývojári si postupne vyberajú úlohy z backlogu. Počas šprintu niekoľko krát prebehne backlog refinement,, kde vyhodnotíme, či sme nenarazili na nejakú prekážku, ktorá by nám zabránila splniť cieľ. Scrum obsahuje rôzne ceremonie. Každý deň je tu stand up, kde si vývojári navzájom hovoria, na čom v súčasnosti pracujú a na čom budú ďalej pracovať. Niekoľkokrát počas jedného šprintu je aj grooming, kde hodnotíme úlohy pre ďalšie šprinty. Celý šprint potom uzatvára retrospektíva, kde tím vyhodnotí, či bol šprint úspešný alebo či sa počas šprintu niečo pokazilo.

Výsledok

Aplikácie, ktoré vyvíjame pre Notino, musia dodržiavať najprísnejšie normy a osvedčené postupy. V čase, keď je návštevnosť webových stránok najvyššia, aplikácie vybavujú až 100 000 žiadostí za minútu. Väčšina aplikácií, ktoré vyvíjame, musí spĺňať zásady vysokej dostupnosti, a to dostupnosť až do 99,8% času.

Čo na to jeden z vývojárov

Počas niekoľkých rokov, čo pracujem pre klienta Notino, som sa mohol podieľať na veľkom množstve funkcií, ktoré webová aplikácia poskytuje, a pre niektoré z nich som mal možnosť pôsobiť ako architekt riešení. Práca v Notine ma baví, pretože mám možnosť pracovať na frontende aj backende a mám možnosť vytvoriť architektúru a dizajn jedného z najväčších e-shopov v Európe. Projekt Notino nám umožňuje realizovať sa a ďalej sa zlepšovať v tom, čo všetci milujeme.

Jakub Slonka

Full-stack Developer

NASLEDUJÚCI PROJEKT

BIF

CRIF-Slovak Credit Bureau, s.r.o. (Slovensko)