Projekt pre klienta Notino pre internú aplikáciu. | Coderama
Remote / Rotácie na projektoch / Refferal bonus 2000€ / Work&Travel.
Získaj odhad platu

Vieme, že ak si najlepší, môžeš pracovať pre kohokoľvek.

Preto ti ponúkame okrem skvelých BENEFITOV aj adekvátne platové ohodnotenie. Vyplň náš dotazník a my ti na základe tvojich skúseností vypracujeme odhad tvojej budúcej výplaty v CODERAMA.

Napíšte nám:

Business Support/Pricing
projekt

Business Support/Pricing

Projekt Business Support and pricing zahŕňa vývoj backend API časť pre internú aplikáciu Pricing App, ktorá poskytuje dáta z databázy pre potreby oddelenia cenotvorby.

Klient
Notino (Česká republika)
Typ projektu
Webová aplikácia a backend API
Technológie
AZURE, C_SHARP, GIT, JAVASCRIPT, MSSQL, NET, NETCORE, REACT, TYPESCRIPT
Rok
od 2022

Zadanie

Za 18 rokov existencie Notino sa spoločnosť stala jedným z najväčších online obchodov s parfumami a kozmetikou v Európe. V súčasnosti poskytuje svoje služby v 28 krajinách sveta. Ponuka počíta s 83 000 unikátnymi výrobkami od 1 500 svetových a menších lokálnych značiek. Len v minulom roku zákazníci nakúpili od spoločnosti Notino 77 miliónov produktov. Vyvíjame backend API časť pre internú aplikáciu Pricing App, ktorá poskytuje dáta z MS SQL databázy pre potreby oddelenia cenotvorby. Tu prebieha priradenie produktov do cenových plánov a následný výpočet cien produktov, ktoré sú v ďalšom kroku publikované do eshopu na web. Pri výpočte cien sa zohľaďňuje či je produkt v akcii, vo výpredaji, či má stanovenú fixnú cenu alebo cenu upravenú na základe konkurencie a podobne. Celkovo sa týmto postupom dosahuje optimálna marža pre každý produkt a to pre každú krajinu zvlášť.

Popis realizácie

Pracujeme v scrume, ktorý beží v dvoch týždenných cykloch (šprinty). Na začiatku každého šprintu prebieha plánovanie, kde spolu s product ownerom vytvoríme backlog, na ktorom chceme pracovať. Stanovili sme si ciele a práca sa môže začať. Vývojári si postupne vyberajú úlohy z backlogu. Počas šprintu niekoľko krát prebehne backlog refinement,, kde vyhodnotíme, či sme nenarazili na nejakú prekážku, ktorá by nám zabránila splniť cieľ. Scrum obsahuje rôzne ceremonie. Každý deň je tu stand up, kde si vývojári navzájom hovoria, na čom v súčasnosti pracujú a na čom budú ďalej pracovať. Niekoľkokrát počas jedného šprintu je aj grooming, kde hodnotíme úlohy pre ďalšie šprinty. Celý šprint potom uzatvára retrospektíva, kde tím vyhodnotí, či bol šprint úspešný alebo či sa počas šprintu niečo pokazilo.

Výsledok

Aplikácie, ktoré vyvíjame pre Notino, slúžia pre oddelenie cenotvorby, ktoré prostredníctvom nich neustále zefektívňuje svoju prácu. Časť výpočtov prebieha v nočných hodinách, ceny sú následne automaticky publikované do eshopu na web, a ďalšia časť práce sa realizuje manuálne v priebehu dňa. Týmto sa dosahuje optimalizácia zaťaženia jednolivých systémov firmy.

Čo na to jeden z vývojárov

Na projekte sa používajú pre mňa nové technológie, a bude pre mňa zaujímavou výzvou sa ich naučiť a zdokonaliť sa v nich.

Senior BE developer

NASLEDUJÚCI PROJEKT

Fraud prevention pool - FPP

CRIF (Nemecko)