Projekt FPP pre telekomunikačnú doménu. | Coderama
Remote / Rotácie na projektoch / Refferal bonus 2000€ / Work&Travel.
Získaj odhad platu

Vieme, že ak si najlepší, môžeš pracovať pre kohokoľvek.

Preto ti ponúkame okrem skvelých BENEFITOV aj adekvátne platové ohodnotenie. Vyplň náš dotazník a my ti na základe tvojich skúseností vypracujeme odhad tvojej budúcej výplaty v CODERAMA.

Napíšte nám:

Body shopping pre Fraud prevention pool - FPP
projekt

Fraud prevention pool - FPP

FPP bolo vytvorené pre telekomunikačnú doménu za účelom výmeny informácií o klientoch, ktorí sú evidovaní ako neplatiči.

Klient
CRIF (Nemecko)
Typ projektu
Implementácia a migrácia backendu pre súkromných zákazníkov a spoločnosti (migrácia údajov, služieb, zákazníkov do nového backendu pomocou nových technológií mikroslužieb a integrácia medzi rôznymi systémami, ako sú CSP, IDENT, SCORING).
Technológie
JAVA, MSSQL
Rok
2020 - 2023

Zadanie

FPP bolo vytvorené pre telekomunikačnú doménu za účelom výmeny informácií o klientoch, ktorí sú evidovaní ako neplatiči. Nové FPP nahrádza starý systém škálou nových služieb a technológií spolu s tak tiež kompletnou migráciu dát zo starého systému. Hlavný účel CODERAMA participácie na tomto projekte bol zvýšenie kvality back-end strany softvéru a identifikácia najcitlivejších miest softvéru, ktoré bolo treba otestovať. K hlavným cieľom tak tiež patrilo z automatizovať rôzne biznis alebo technické scenáre zahŕňajúce “corner cases”, aby sme videli reakciu nového systému pri integrácií napríklad s CSP alebo IDENT.

Popis realizácie

CODERAMA zaistila celý testovací proces. Výberom vhodného frameworku, nástrojov a metrík vybudovala testovací plán. Ďalej sme zabezpečili interné testovacie aktivity zastrešujúce testovanie bežných sprint úloh, nových features, hľadanie chýb a nezrovnalostí, príprava reportov a výstupov, interakcia s ďalšími členmi tímu ako sú BA’s, DEV’s, BO, PM. Pri biznis testovacej aktivite bol hlavný cieľ pripraviť akceptačné testy pre čiastočné a finálne “acceptance” s plnou automatizáciou týchto testovacích prípadov s použitím ReadyAPI zahŕňajúce MS SQL skripty pokrývajúcu databázovú vrstvu.

Výsledok

Výsledkom tohto projektu bol funkčný bezproblémový systém, vhodný na použitie klientom.

Čo na to jeden z vývojárov

Veľmi ma zaujal tento projekt z dôvodu, že som sa stretol s rôznymi situáciami kde bolo treba riešiť rôzne technické a logické problémy a vo finále dodať funkčné riešenie. Takisto musím pochváliť výbornú spoluprácu s poľským a nemeckým tímom.

Ľubomír Belaj

Senior Tester

NASLEDUJÚCI PROJEKT

eObjednanie

Asseco CE (Slovensko)