Projekt navigácia pre klienta Notino. | Coderama
Remote / Rotácie na projektoch / Refferal bonus 2000€ / Work&Travel.
Získaj odhad platu

Vieme, že ak si najlepší, môžeš pracovať pre kohokoľvek.

Preto ti ponúkame okrem skvelých BENEFITOV aj adekvátne platové ohodnotenie. Vyplň náš dotazník a my ti na základe tvojich skúseností vypracujeme odhad tvojej budúcej výplaty v CODERAMA.

Napíšte nám:

IT Freelancers pre Notino
projekt

Navigácia

Tím “Navigation” vyvíja a spravuje tú časť webu, ktorá má za úlohu navigovať návštevníka po jej stránkach, či už priamo produktových, alebo značkových.

Klient
Notino (Česká republika)
Typ projektu
Web application, e-commerce
Technológie
C_SHARP, JAVASCRIPT, REACT
Rok
od 2020

Zadanie

Notino je prevažne internetová parfuméria založená v roku 2004. Patrí k významným online predajcom parfémov a kozmetiky v Európe. Keďže e-commerce projekt takejto veľkosti je organizačne náročný na riadenie a development, je rozdelený na niekoľko tímov v rámci “Web” infraštruktúry. Jedným z týchto tímov je aj “Navigation”. Tím “Navigation” vyvíja a spravuje tú časť webu, ktorá má za úlohu navigovať návštevníka po jej stránkach, či už priamo produktových, alebo značkových, ale aj presne a spoľahlivo zoraďovať zobrazené produkty a filtrovať ich podľa rôznych kritérií. Tím je tak isto zodpovedný za Notino Beauty Blog a za zabezpečenie fungovania rôznych zliav a špeciálnych akcií.

Popis realizácie

Z pohľadu testovania za QA, sa v rámci “functional” testingu navrhlo vytváranie a údržba REST API testov realizovaných cez Postman. Na dokumentáciu REST API slúži Swagger. API testy momentálne nie sú implementované v GitLab pipeline, ale je to súčasťou plánov do budúcnosti. Testy pre Frontend (React) sú realizované cez Cypress a sú spúšťané v GitLab pipeline v rámci jednotlivých repozitárov. Na management cypress testov slúži Cypress Dashboard, kde sa ukladajú aj reporty a artefakty.

Výsledok

V rámci “non-functional” testingu (performance, load) sa používa hneď niekoľko nástrojov. Testy sa vytvárajú v Jmeteri. Pokročilé nastavenia a kritéria sa nastavujú cez Taurus a výsledky sa zobrazujú cez Blazemeter, kde sa uchováva aj história a reporty. Tieto testy sa zvyčajne spúšťajú v noci a to raz ročne, pred hlavnou sezónou (Black Friday).

Čo na to jeden z vývojárov

Som rád, že sa aj vďaka automatizácii v testovaní podarilo zvýšiť kvalitu produktu a znížiť počet reportovaných bugov, čo sa v nemalej miere prejavilo aj v revenue celej firmy. QA tím sa neustále rozrastá, vzdeláva sa a sleduje trendy vo svete testingu a svojou prácou sa každý člen stal neoddeliteľnou súčasťou vývojového tímu. S plánmi do budúcnosti sa nebojím, že sa budem nudiť.

Michal Škuci

Automation Tester

NASLEDUJÚCI PROJEKT

BRIQ

CRIF-Slovak Credit Bureau, s.r.o. (Slovensko)