Projekt testovania batérií elektrických vozidiel pre klienta Aviloo. | Coderama
Remote / Rotácie na projektoch / Refferal bonus 2000€ / Work&Travel.
Získaj odhad platu

Vieme, že ak si najlepší, môžeš pracovať pre kohokoľvek.

Preto ti ponúkame okrem skvelých BENEFITOV aj adekvátne platové ohodnotenie. Vyplň náš dotazník a my ti na základe tvojich skúseností vypracujeme odhad tvojej budúcej výplaty v CODERAMA.

Napíšte nám:

Body leasing pre Nezávislé testovanie batérií elektrických vozidiel
projekt

Nezávislé testovanie batérií elektrických vozidiel

Projekt testovania batérií elektrických vozidiel pre klienta Aviloo.

Klient
Aviloo (Rakúsko)
Typ projektu
Vývoj testovacieho softvéru, algoritmus strojového učenia
Technológie
JAVA
Rok
od 2020

Zadanie

AVILOO sa stala svetovým lídrom v oblasti inovácií v testovaní, monitorovaní a analýze batérií vo všetkých oblastiach použitia - v automobilovom priemysle, verejnej doprave, námorníctve, letectve, ako aj v stacionárnych, priemyselných a bytových aplikáciách. Spoločnosť AVILOO dekóduje a interpretuje údaje z batérií, či už sú v elektromobiloch, na lodiach, v stavebných strojoch alebo v stacionárnych zariadeniach - jej riešenie dekóduje všetky súčasné priemyselné normy a konfiguruje jedinečný, vlastný vyvinutý AVILOO Box pre každú aplikáciu.

Popis realizácie

Spoločnosť AVILOO vyvinula nezávislý testovací systém, ktorý poskytuje veľmi presný odhad zdravotného stavu batérie. Jadrom analýzy údajov o batérii je AVILOO Estimator - výkonný algoritmus strojového učenia založený na miliardách zozbieraných dátových bodov, ktorý sa s každým ďalším súborom údajov stáva inteligentnejším a ešte presnejším. Údaje sa spracúvajú a ukladajú v reálnom čase, sú zabezpečené podľa najvyšších štandardov a redundantné v AVILOO Battery Data Cloud. AVILOO Battery Cloud poskytuje konfigurovateľný prehľad miliónov dátových bodov zozbieraných z batérie, ktoré sa potom používajú na plne automatizovanú analýzu údajov.

Čo na to jeden z našich vývojárov:

Projekt je veľmi zaujímavý tým, že do hĺbky rieši detailnú analýzu stavu bateriek, okrem iného aj pod reálnou záťažou. Zbierať obrovské množstvo datapointov a zmysluplne ich vyhodnocovať je technickou výzvou. Na jej zvládnutie bolo okrem iného potrebné vytvoriť vlastnú databázu na ukladanie signálov. Sú tu používané zaujímavé technológie, napríklad pre zobrazovanie výsledkov v reálnom čase využívame reaktívne programovanie, rsocket a websocket streamy. Projekt teda vnímam ako technicky veľmi zaujímavý. Takisto vidím v tomto odvetví veľkú budúcnosť, nakoľko baterky sa čím ďalej tým viac využívajú v automobiloch, domácnostiach, preprave, pri vyrovnávaní výkyvov pri distribúcii elektrickej energie, ako aj inde v priemysle.

Ján Vojt

Java developer

NASLEDUJÚCI PROJEKT

Business Support/Pricing

Notino (Česká republika)